На данашњем састанку предсједника Скупштине Брчко дистрикта Босне и Херцеговине Дамира Булчевића, градоначелника Синише Милића и шефова посланичких клубова, усаглашен је дневни ред за 22. редовну сједницу Скупштине. Сједница ће бити одржана у сриједу, 10. децембра 2025. године, с почетком у 10 часова, одмах након завршетка 21. редовне сједнице.
Договорени дневни ред обухвата двадесет двије тачке. Засједање ће започети полагањем заклетве и давањем свечане изјаве ревизора. У наставку ће посланици разматрати Нацрт закона о измјенама и допунама Закона о дјечјој заштити у другом читању, којим се уводи значајна новина, универзални дјечји додатак за сву дјецу у Брчко дистрикту Босне и Херцеговине, од рођења до осамнаесте године. Предсједник Скупштине истакао је да је ријеч о важном искораку ка усклађивању домаћих прописа с међународним конвенцијама о правима дјетета.
Централни дио сједнице обиљежиће и разматрање предлога буџета Брчко дистрикта БиХ за 2026. годину. Како је нагласио предсједник, буџет је у завршној фази анализе: Комисија за буџет детаљно разматра захтјеве одјељења и институција, уз посебну пажњу на капиталне пројекте и потребе грађана и удружења изражене током јавних расправа.
На дневном реду налазе се и одлуке о утврђивању јавног интереса за више инфраструктурних пројеката у мјесним заједницама Грбавица, Пољаци–Јагодњак и Брезово Поље село, укључујући изградњу водоводне мреже и потпорног зида на Маочкој ријеци. Посланици ће разматрати и Извјештај о извршењу буџета за период јануар–септембар 2025. године, те финансијске планове, програме и извјештаје о раду више институција за 2025. и 2026. годину. Пред њима ће бити и информације о статусу пројекта санације депоније те о проблемима у вези са ауто-отпадом на саобраћајници Омербеговача.
Предсједник Скупштине Дамир Булчевић, обраћајући се медијима након састанка, нагласио је обим и значај материјала који ће се наћи пред посланицима:
„Дневни ред ове сједнице је изузетно садржајан и очекујем да ће посланици имати низ питања и сугестија, посебно у вези с плановима и програмима рада институција. Закон о измјенама и допунама Закона о дјечјој заштити уводи дјечји додатак за сву дјецу у Брчко дистрикту Босне и Херцеговине, чиме први пут обухватамо сву дјецу од рођења до осамнаест година и стварамо услове за остваривање универзалног права на дјечји додатак. Истовремено, буџет за 2026. годину је у завршној фази разматрања. Комисија за буџет детаљно анализира захтјеве одјељења и институција, а посебну пажњу посвећујемо капиталним пројектима и потребама грађана исказаним кроз јавне расправе.“
Закључено је да ће 22. редовна сједница бити једна од значајнијих у овој години, са одлукама које директно утичу на стандард грађана и даљи развој Брчко дистрикта БиХ.





